La Gastrolab Piata Victoriei, toate visurile gurmanzilor dornici sa incerce bucate din bucataria ardeleneasca devin realitate. Doar ca viziunea bucatariei din acest local reinventeaza preparatele in moduri neasteptate si cu ingrediente locale: crema de pastravi afumati, desertul “Somloi Galuska”, stridiile Gillardeau, caracatita in stil galician, sau pestele facut in pat de sare. Toate se gasesc aici.
Cand s-au gandit sa creeze un astfel de loc, Lorand Szarvadi si sotia sa, Zsuzsanna, au pus autenticitatea gastronomica pe primul loc
11:00-23:00
11:00-23:00
11:00-23:00
11:00-23:00
11:00-23:00
11:00-23:00
11:00-23:00
Da
Da
Da
Da
ADRESA: Bulevardul Aviatorilor 8, 011852, Bucuresti, Romania
TELEFON: 0762255288
ADRESA WEB: https://gastrolab.ro/piatavictoriei/
Mancarea a fost extraordinar de bună și locația este excelentă. Atmosfera este una foarte plăcută. Sigur vom reveni deoarece suntem nerăbdători sa degustam si restul preparatelor din meniu.
Crevetii la tigaie buni
Bruschetele sunt speciale
Foie grasul cu briose si mere caramelizate este foarte bun
Gustarile din camara mediocre, cu exceptia icrelor care sunt bune
Antricotul de vita de Uruguay este bun insa mediu facut poate insemna si spre tare putin. La mine a fost aproape bine, la colegul meu a fost putin prea mult facut.
Atmosfera frumoasa, servicii bune.
Probabil cel mai bun premium casual restaurant din București. Dacă, pe lângă mâncarea bună și foarte bună, includem și ambianța profesionist concepută și executată, și mai ales una dintre cele mai lungi și mai bune liste de vinuri dintre toate restaurantele, probabilitatea se apropie de certitudine. Și nu în ultimul rând, ei fiind și mari importatori de vinuri bune, de restaurant (de acolo lista lungă), își permit să și le vândă cu adaosuri semnificativ mai mici decât cele pe care le pun aproape toate celelalte restaurante. Adică destul de apropiate de cele din magazinul lor, de la care ți le poți cumpăra pentru acasă. Or, pentru cei (și eu printre ei) care beau mult vin la orice masă, nu e deloc puțin... GB
Excelent. Am servit creier pane iar altă dată Tagliatele cu vită și ciuperci de pădure. Personalul este foarte amabil. Mâncarea este foarte bună.
Un loc ok unde poti savura un vin si a delecta papilele gustative cu o varietate de mancaruri. Interesanta idee bucatarii deschise in care vezi echipa cum pregateste mancarurile. Este indicat sa faci rezervare