Împarte. Împreună.
17:00-00:00
17:00-00:00
17:00-00:00
17:00-00:00
17:00-00:00
12:00-00:00
12:00-00:00
Da
Da
ADRESA: Str. Actor Ion Brezoianu 4 Bucharest, Romania
TELEFON: +40 755 028 448
ADRESA WEB: http://www.painesivin.ro/
Un restaurant cu un specific aparte, iar numele i se reflecta foarte bine meniul stufos. Locul e destul de aglomerat si e foarte rara ocazia cand gasesti loc fara sa astepti cateva minute. recomand citirea meniului inainte de a-l vizita, alegerea e una grea daca nu vrei sa mananci mai mult decat e cazul.
Locatie ok
Parcare cu plata la 3 4 minute de locatie.
Cateva mese si afară
Meniu mancare restrâns
Pizza delicioasă si deserturile la fel.
Vinuri diversificate
Am dat 4 stele la servire pentru ca am stat de cateva ori cu mana ridicată si parca am simtit o oboseală in servire.
Atmosfera super
Mancare buna
Bautura ok
Preturi... Putin peste limita aia de bun simț (parerea mea)
Recomand. O experienta placuta pentru o seara in cursul săptămânii
Mancare foarte gustoasa. Servire cu timp dar cine merge acolo nu se grabeste, noi care ne am deplasat de la Lugoj chiar nu ne grabeam. Berea cel putin cea bauta de mine foarte buna iar vinurile foarte, foarte variate nu vad cum ar putea nemultumii pe cineva. Una peste alta ne am simtit extraordinar si a meritat deplasare. Cu siguranta o sa revenim cu placere.
Meniul este destul de mic dar totusi gasesti ce a bun.
Am luat o pizza cu ceva ceapa caramelizata. Gustul ciudat, dar bun, nu stiu dacă am mai mancat genul asta de pizza pana acum.
Alături un preparat numit focul Bengal, bun și acesta cu foarte multă carne. Mai venea și cu humus și ceva sos de iaurt (asta avea gust cam naspa).
Având in vedere prețurile de acum, mancare a fost Ok, băutura însă mi s a parut mult prea scumpa.
Ospătăriță ne a zis ca rezervări nu se fac, deci dacă prinzi ceva când vii, ești norocos pentru ca localul era full.
Un loc foarte plăcut și cu o energie pozitivă. Un meniu scurt însă pentru toate gusturile.
Tot ce ne-am luat ne-a plăcut și chiar am revenit și pentru a 2a oară.
Nu am încercat vinuri, însă confirm ca ginurile sunt ce trebuie.
Daca ai pofta de un pahar cu vin bun, o pizza gustoasa,un desert delicios si chef de vorba trebuie sa treci pe la "Paine si Vin".
Atmosfera speciala, meniu deosebit, mâncare gustoasa si servire bună.